Výletní doprava po řece Vltavě a Lužnici

Lodě výletní lodní dopravy Jihočeské plavební společnosti s. r. o. provozují výletní lodní dopravu po Vltavě a Lužnici z Týna nad Vltavou.

V Hluboké nad Vltavou zajišťují provoz vyhlídkového přívozu po Munickém rybníce do ZOO Hluboká / zámek Ohrada. Přívoz z Hluboké nad Vltavou je v provozu od dubna / května do října.
Plavby z Týna nad Vltavou probíhají od května do září. Z paluby výletních lodí plujících po řece Vltavě a Lužnici si vychutnáte krásy jižních Čech
mezi Týnem nad Vltavou a Hlubokou. Z Týna nad Vltavou se vyplouvá na okružní plavby k soutoku Vltavy s Lužnicí a zpět (cca 30 min.), delší trasa
je přes soutok Vltavy a Lužnice až k vodnímu dílu Kořensko (cca 60 min).
Dále je možné zvolit plavbu z Týna přes soutok Vltavy s Lužnicí a dále po Lužnici do Kolodějí nad Lužnicí a zpět. Zde je možné vystoupit u zámku Mitrowicz a využít některou z turistických stezek podél řeky Lužnice k cestě zpět do Týna (cca 2 hod.).

Jedna z delších tras je z Týna nad Vltavou na přehradu Kořensko s proplutím plavební komorou a dále k obci Újezd a zpět do Týna nad Vltavou (120 min).


Pro návštěvníky si o prázdninách Jihočeská plavební spol. připravila plavbu z Týna nad Vltavou do Hluboké nad Vltavou. Pluje se přes tři plavební komory a nádhernou skalnatou přírodní rezervací mezi Hlubockými oborami. Na tuto plavbu je nasazena historická výletní osobní
loď Pálava. Délka plavby je cca 3,5 hod. Loď vyplouvá v červenci a srpnu dle jízdního řádu v předem stanovený den.

Přístaviště v Týně nad Vltavou naleznete v těsné blízkosti centrálního parkoviště pod kostelem cca 150 m od vltavotýnského náměstí.

Provoz lodí začíná dle počasí 1. května a končí 31. září. V Hluboké nad Vltavou je možné využít pravidelného lodního přívozu z Hluboké nad Vltavou po Munickém rybníce k přepravě na lovecký zámek Ohrada s přilehlou, velmi oblíbenou, ZOO Hluboká. Přístaviště přívozu se nachází poblíž kruhového objezdu u Penny Marketu a centrálního parkoviště.