Loď Pálava

  • Loď Pálava
  • Loď Pálava
  • Loď Pálava
  • Loď Pálava

Délka

18 m

Šířka

4 m

Výška

3 m

Ponor

1,4 m

Výtlak

25 tun

Pálava Vyhlídková motorová loď

Loď Pálava, původně AGNES byla vyrobena v roce 1953.

Původem je loď z Hamburku typu Barkasa, sloužila jako služební obslužná celní loď ve velkých přístavech, konkrétně v Hamburku pro celní správu, později byla přebudována na lodí osobní. Břeclavská lodní doprava si loď vyhlédla v lednu 2008 právě v hamburském přístavu.

Koncem května Pálava (ještě pod jménem Agnes) dorazila do firmy ALBA-METAL, spol. s r.o. k celkové rekonstrukci. Ta se podařila v rekordně krátkém čase – za měsíc (26.6.2008) již loď plula na Nových Mlýnech. Pálava váží cca 25 tun, má horní palubu a jedná se o velmi pevnou loď, která je schopna odolat i větším vlnám, které se na dolní nádrži mohou při větrném počasí objevit. Ponor Pálavy je téměř 1,4 metru. Loď je ocelová a 18 metrů dlouhá.

V létě roku 2009 Pálava účinkovala ve videoklipu Cyráno Richarda Krajča pro film Bobule 2. V březnu 2018 byla zakoupena Jihočeskou plavební, loď bude sloužit opět jako osobní výletní. Loď bude určena pro přepravu návštěvníků   především Vltavotýnska.

O prázdninách pak bude plout mezi Týnem nad Vltavou a zámkem Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí a jednou týdně z Týna nad Vltavou do Hluboké nad Vltavou a zpět.

Začátkem srpna dojde k drobné změně na trase plavební komora Kořensko. Více v aktualitách.
Plavby s vínem s vinotékou U čtyř růží každý pátek od 17 hod.. Rezervace provádějte přímo na webu či telefonu vinotéky - více na prospektu v sekci jízdní řády. Využijte krásné teplé večery tohoto léta!!!

X